Begüm Birgören Fan Clup
Oscar'a hangi filmler gidecek? 5nky6o
Begüm Birgören Fan Clup
Oscar'a hangi filmler gidecek? 5nky6o
Begüm Birgören Fan Clup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Begüm Birgören Fan Clup

Begüm Birgören Fan Clup

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Defneci (277)
Oscar'a hangi filmler gidecek? InvisiOscar'a hangi filmler gidecek? Voting_barOscar'a hangi filmler gidecek? Bar_right 
mak res (110)
Oscar'a hangi filmler gidecek? InvisiOscar'a hangi filmler gidecek? Voting_barOscar'a hangi filmler gidecek? Bar_right 
Mavi$ (24)
muratkeş (3)
Meltem (3)
ebulfez (3)
Nur^ (1)
En son konular
» Begüm Birgören
Oscar'a hangi filmler gidecek? Icon_minitimePaz Ara. 23, 2012 11:15 am tarafından ebulfez

» Ömre Bedel İmza,Avatar,Gif
Oscar'a hangi filmler gidecek? Icon_minitimeCuma Mayıs 07, 2010 3:44 pm tarafından Meltem

» Defneci Çalışmalar
Oscar'a hangi filmler gidecek? Icon_minitimePerş. Mart 18, 2010 5:55 pm tarafından Defneci

» Mehmet Ali Nuroğlu
Oscar'a hangi filmler gidecek? Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 4:01 pm tarafından Mavi$

» Özge Özder
Oscar'a hangi filmler gidecek? Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 4:00 pm tarafından Mavi$

» Murat Han
Oscar'a hangi filmler gidecek? Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 3:59 pm tarafından Mavi$

» Genel Hikaye
Oscar'a hangi filmler gidecek? Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 3:57 pm tarafından Mavi$

» Genel Hikaye
Oscar'a hangi filmler gidecek? Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 3:52 pm tarafından Mavi$

» Genel Hikaye
Oscar'a hangi filmler gidecek? Icon_minitimePaz Mart 14, 2010 3:50 pm tarafından Mavi$

Istatistikler
Toplam 19 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ebulfez

Kullanıcılarımız toplam 421 mesaj attılar bunda 81 konu

Oscar'a hangi filmler gidecek?

YazarMesaj
Defneci
Administrator
Administrator
Defneci

Tecrübe : 391

Oscar'a hangi filmler gidecek? Empty
MesajKonu: Oscar'a hangi filmler gidecek?   Oscar'a hangi filmler gidecek? Icon_minitimeC.tesi Mart 06, 2010 8:36 pm

[size=16]82’nci Oscar Ödülleri’ne Türkiye’den hangi film gidecek? Kural gereği 2010’da yapılacak “Akademi Ödülleri”ne “En İyi Yabancı Film Aday Adayı” olarak Türkiye adına gönderilecek film, 1 Ekim 2008 ile 30 Eylül 2009 tarihleri arasında vizyona girmiş yapımlar arasından seçilecek.
“Türkiye’nin En İyi Filmi” olarak Oscar’a gönderilecek yapımı 13 kişiden oluşan kurul seçecek.

Kültür Bakanlığı’nın yanı sıra Türk sinemasından da her meslek örgütü adına bir kişinin temsilci olarak katıldığı “Seçici Kurul”un 14 Eylül’de yaptığı toplantıdan bir sonuç çıkmadı.
“Seçici Kurul”, 24 Eylül’de yapacağı son toplantıda kesin kararını verecek.
1 Ekim 2008 - 30 Eylül 2009 tarihleri arasında vizyona giren Türk filmi sayısı 50...
“Seçici Kurul”un 24 Eylül’de üç saat sürecek son toplantısında gündemine alacağı film sayısı ise 13...
Bu filmler hangileri mi?

İşte o filmler ve yönetmenleri:
“Gökten Üç Elma Düştü”, Raşit Çelikezer.
“Güneşi Gördüm”; Mahsun Kırmızıgül.
“Güz Sancısı”; Tomris Giritlioğlu.
“Hadigari”; Cumhur Harun Özakıncı.
“Issız Adam”; Çağan Irmak.
“Karanlıktakiler”; Çağan Irmak.
“Kıskanmak”; Zeki Demirkubuz.
“Mommo Kız Kardeşim”; Atalay Taşdiken.
“Nokta”; Derviş Zaim.
“Pandora’nın Kutusu”; Yeşim Ustaoğlu.
“Sonbahar”; Özcan Alper.
“Usta”; Bahadır Karataş.
“11’e 10 Kala”; Pelin Esmer...
Bu filmlerin çoğunu izlemedim... Filmlerin hepsini izleyen kurul üyelerinden bazılarıyla konuşup, nabız yokladım.
Jüri üyeleri, “Oscar”a gönderilecek filmde, yabancılar izler izlemez konuya yabancılık çekmeyecek özellikler aradıkları için “Güneşi Gördüm”, “Güz Sancısı” gibi sosyal içerikli ve de “suya sabuna dokunan” yapımların şansı yüksek...
Bakalım bu heyet, bu filmlerden hangisini seçip “Oscar”a gönderecek?
Şayet “Seçici Kurul”, Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı ikinci sinema filmi olan “Güneşi Gördüm”ü seçip “Oscar”a gönderirlerse, işte o zaman değmeyin Mahsun’u keyfine...
Zor, ama imkansız değil...

[/size]
https://begumbirgoren.yetkin-forum.com

Oscar'a hangi filmler gidecek?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Onu İlk Hangi Dizide Tanıdınız